پرسش های متداول

می‏‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم ؟

بله، امکان ثبت سفارش بصورت تلفنی در فروشگاه پارمیس امکان پذیر میباشد.

می‏‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم ؟

بله، امکان ثبت سفارش بصورت تلفنی در فروشگاه پارمیس امکان پذیر میباشد.

برای خرید از فروشگاه لباس پارمیس ، حتما باید در سایت عضو باشم ؟

بله. قبل از خرید میبایست از طریق شماره موبایل  ثبت نام کنید.

چگونه می توانم سفارش خود را ثبت کنم ؟

شما برای ثبت سفارش و خرید از فروشگاه اینترنتی پارمیس بعد از اینکه کالای مورد نظر را انتخاب کردید آن را به سبد خرید اضافه و به ترتیب مراحل خرید اینترنتی را تکمیل نمایید

تحویل اکسپرس چیست ؟

فروشگاه اینترنتی پارمیس در شهر اصفهان و برخی از شهرهای نزدیک این استان اقدام به تحویل فوری سفارشات نموده است. سفارشات شما طبق شرایط زیر پس از گذشت 24 ساعت کاری تحویل خواهند شد : کالای خریداری شده در انبار فروشگاه اینترنتی پارمیس موجود باشد. در غیر اینصورت زمان ارسال کالا از انبار فروشنده به انبار فروشگاه پارمیس به زمان ارسال اضافه خواهد شد. "همچنین شما امکان پرداخت وجه سفارش را به مامور ارسال خواهید داشت."

بعد از اینکه سفارشم ثبت نهایی شد ، چه زمانی میتوانم آن را تحویل بگیرم ؟

در صورتی که دریکی از شهرهای اکسپرس هستید ، طی ثبت سفارش ، ما به شما امکان انتخاب بازه های زمانی را میدهیم و طبق بازه زمانی انتخابی کالا تحویل شما میشود. در غیر اینصورت سفارش شما از طریق پست طی 4 روز کاری تحویل شما میشود.

آیا میتوانم کارت هدیه را مرجوع کنم ؟

خیر، امکان مرجوع نمودن کارت هدیه وجود ندارد.

روش صحیح بسته بندی کالای مرجوعی به چه صورت است؟

رعایت مواردی که در توضیحات تکمیلی درج شده  در روش بسته بندی کالای مرجوعی الزامی است: -کالا میبایست در  جعبه اصلی  خود به انبار فروشگاه اینترنتی پارمیس بازگردانده شود. -برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.  -لازم است جعبه اصلی محصولات تا پایان  7  روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. -لازم است  تمامی اقلام همراه  محصول را در بسته بندی و شرایط اولیه قرار داده و ارسال نمایید. -در صورتی که اقلامی به عنوان  هدیه  در کنار محصول ارسال شده باشد لازم است این اقلام نیز بازگشت داده شود. 

اگر سایز پوشاک یا کفش خریداری شده مناسب نباشد ، چطور میتوانم آن را مرجوع کنم ؟

شما تا 7 روز مهلت دارید ، در صورتی که کالا در شرایط اولیه باشد و استفاده نشده باشد، میتواند آن را مرجوع کنید.

اگر کالایی که دریافت کرده ام با آنچه در سایت دیده ام مغایرت داشت باید چه کار کنم؟

در صورت مشاهده هر گونه مغایرت، لطفا مراتب را به خدمات پس از فروش اطلاع دهید. شما برای این کار می توانید از راه های ارتباطی که در صفحه تماس با ما ذکر شده است استفاده نمایید. همچنین می توانید با مراجعه به قسمت سفارش های تحویل شده در حساب کاربری خود، درخواست بازگشت کالای خود را ثبت نمایید.

اگر کالایی که خریده ام ایراد، زدگی یا آسیب دیدگی داشت یا اینکه سایز آن مناسب نبود باید چه اقدامی را انجام دهم؟

شما می توانید تا 14 روز از زمان دریافت کالا با رعایت شرایط زیر، جهت بازگشت کالا با همکاران ما تماس حاصل فرمایید و یا با مراجعه به قسمت سفارش های تحویل شده در حساب کاربری خود، درخواست بازگشت کالای خود را ثبت نمایید. بسته بندی کالا در شرایط اولیه باشد. از کالا استفاده نشده باشد. شماره تماس : ۰۳۱۳۶۶۶۲۳۹۵

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد ؟

هزینه مرجوعی کالا توسط دیجی استایل پرداخت خواهد شد.

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود ؟

کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی پارمیس ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان دیجی‌استایل تایید شود ، مرجوع وجه صورت می گیرد. پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشگاه اینترنتی پارمیس ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، تا حداکثر ۴۸ ساعت کاری زمان خواهد برد. ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی پارمیس است.